Home Stomatologia • Implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne

 - 
implanty

Bardzo często zdarza się nam w życiu, że ktoś ze znajomych nie ma zęba. Jeśli jest to ząb, który znajduje się z tyłu to zazwyczaj zostawia się to w spokoju, bo nikogo to nie razi. Jednak jeśli jest to ząb z przodu, na przykład jedynka to już warto coś z tym zrobić i udać się do stomatologa żeby założył nam implant.

Implanty stomatologiczne są wykonane z tytanu i na końcówce posiada śrubę. Pewnie ktoś się zastanowi dlaczego tytan. Implant jest wykonany z tego materiału, ponieważ dla naszego organizmu jest on obojętny i nie ma wpływy na zdrowie. Więcej o implantach przeczytasz także na stomatologia-impla.pl/implanty/. Na szczęście dla tych, którzy boją się chodzić do stomatologa to teraz dostajemy tak silne leki przeciwbólowe, że opowieści naszych rodziców nie są już tak realne. Kiedyś niestety stomatologia nie była tak rozwinięta i na przykład leczenie kanałowe bolało dość mocno, jednak aktualnie jak ktoś już miał to wie, że leży się i można myśleć o tym co będziemy jedli na obiad, a nie martwić się o ból podczas robienia zabiegu. Zaletą implantów jest również to, że są produkowane w różnych odcieniach, mają różne wielkości, a także różny kształt, więc aktualnie ząb dodany do naszej jamy ustnej jest praktycznie nie do odróżnienia od innych.

Podsumowując, implanty są bardzo często używane w dzisiejszej stomatologii i myślę, że ewolucja ich do tego stopnia, że wybieramy sobie ząb jak na wystawie sklepowej i także plus taki, że nic nas nie boli podczas wszczepiania implantu jest bardzo dobrym kierunku rozwoju dla dzisiejszej stomatologii i w przyszłości można spodziewać się naprawdę ciekawych odkryć dotyczących tej dziedziny.

Author:admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*

*

*